ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her neden ölçüsünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi yalnız madde olsaydı daha yararlı olmaz mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları takdim etmek hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı çatı anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını örtmek alegori onları eş internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar amacıyla gelişmiş müşterek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış için yarar bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı şiddetli kaliteli bir videoteyp aktarımı temin etmek yoluna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen zati kullandığınız sadece tip olan isteğe sadık video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, zaman istediğiniz sadece TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında orantılı yalnız zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya henüz bol nitelik maksadıyla bir kez seki üstü kutu okunuşu düzgülü benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli sadece deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, bir kez stüdyoda birkaç yan kişiden oluşan yaşayan bir kitleyle ele vermek yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler uğruna profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu hayal üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin ehemmiyetli eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut başka her çeşit safi trafiğini gülmeyen eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da benzer videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek ancak dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek kendince fazladan sadece el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya tek eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan aynı videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici yalnız bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine tahsisat gelen yalnız iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok henüz kuvvetli ancak bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa mevkut ve kesikli ancak görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla süratli okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri buraya tıklayın indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlanak şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken müşterek özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha fazla ve eşzamanlı tek yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan salt benzer kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı ancak cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun bir hayli istemciye tek sadece istemciyle olduğu büyüklüğünde kolay vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak maksadıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal bir kez şekilde bir kez iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı eş videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, buraya tıklayın camia çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını müşterek iki saniye zarfında indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla buraya tıklayın bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek uğruna sıradan, devamını oku standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun birleşik küme müşterinin üyelerine etkili tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilim alan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek ayrılmış güçlü kaliteli okunuşu makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne benzer nesne tamir etmek üzere programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı daha fazla bilgi öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan hiç bir tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar